Zagraj w nowoczesnym kasynie online

Zagraj w nowoczesnym kasynie online

Nagrodę z rąk Małgorzaty Hadwiczak, dyrektora ASTOR Katowice i lidera ds. Edukacji, a także Mateusza Czerwonki, opiekuna PK i jej wychowanka, odebrał  prof. dr hab. Jerzy Sładek, Dziekan Wydziału Mechanicznego PK. Teraz, przed zespołem z PK kolejny etap, w którym wezmą udział w networkingu i panelach prowadzonych przez specjalistów z branży.

Nasi studenci ponownie ze złotem! Sukces PKanoe w zawodach betonowych kajaków w Niemczech

Prowadzone w różnych formach wykłady i warsztaty, zajęcia językowe czy ruchowe. – W tym roku przygotowaliśmy i nowości, i sprawdzone klasyki – mówi mgr plinko Małgorzata Rakoczy z Centrum Pedagogiki Psychologi PK, koordynatorka UTW na PK. – Nasze sprawdzone klasyki to „Historia Krakowa”, prowadzona przez Emila Bajorka, przewodnika po Krakowie, który wybrało aż 96 osób czy wykłady podróżnicze, w tym roku “Europa mniej znana” z 98 słuchaczami na liście zapisanych. W tym roku  zajęcia poprowadzi Krzysztof Szuba, nowy prowadzący, podróżnik, który jest też naszym studentem, absolwentem AGH. Tak liczne grupy są możliwe dzięki temu, że zajęcia prowadzimy w sposób hybrydowy – stacjonarny i online w czasie rzeczywistym. Wiele osób, zwłaszcza z niepełnosprawnościami, bardzo sobie ceni tę możliwość – wyjaśnia Małgorzata Rakoczy.

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny organizowany przez PK w ramach Dni Jana Pawła II

  • Pamiętajmy jednak, że uczymy młodych adeptów sztuki budowlanej i na tym etapie ich rozwoju zawodowego wyobrażenie sobie, czy np.
  • Projekty te obejmowały rozbudowę systemów drogowych i publicznego transportu zbiorowego, w tym kolejowego w GOP, tramwajowego m.in.
  • – Listy dzieci schodzą jak świeże bułeczki.
  • Co więcej, uzyskany system kontrolowanego uwalniania leków pozwala na utrzymanie odpowiedniego stężenia leków w miejscu nowotworu, co może zwiększyć skuteczność leków oraz jednocześnie zmniejszyć toksyczność dla zdrowych tkanek – wyjaśnia mgr inż.
  • Posiadam firmę, która dopiero niedawno powstała.
  • Daniel Kubek z Wydziału Inżynierii Lądowej PK, koordynator współpracy ze strony uczelni.

Potwierdza potencjał naukowy Politechniki, której pracownicy aktywnie pracują nad rozwojem modeli językowych i sztucznej inteligencji oraz wykorzystują AI w badaniach naukowych. W ubiegłym roku Politechnika Krakowska podjęła wyzwanie, jakim jest opracowanie mikrokursów i mikroszkoleń, które będzie można poświadczyć właśnie za pomocą technologii rozproszonego rejestru. To właśnie w dynamicznie zmieniającym się rynku pracy i konieczności ciągłego szkolenia się oraz doskonalenia umiejętności przez pracowników rektor Politechniki Krakowskiej upatruje szczególną rolę takich mikropoświadczeń. Uczelnia od lat podejmuje działania, by dostosować ofertę kształcenia do potrzeb firm i przedsiębiorców.

W ramach współpracy przewiduje się również możliwość prowadzenia wybranych zajęć dydaktycznych przez specjalistów z zakładów MAN-a, a w dalszej perspektywie powołanie wspólnych, dualnych form kształcenia. Firma zaoferuje też studentom praktyki i staże oraz możliwość uczestniczenia w wybranych swoich projektach. Porozumienie przewiduje także możliwość podejmowania przez studentów w pracach dyplomowych rzeczywistych problemów inżynierskich, pojawiających się w działalności firmy. Karinę Niziołek i zespół z nią współpracujący sposób wytworzenia oraz hybrydowy nośnik substancji aktywnych należących do grupy leków przeciwnowotworowych może znaleźć szerokie zastosowanie w medycynie i farmakologii jako inteligentny system dostarczania leków. – Dzięki naszemu rozwiązaniu leki mogą być dostarczane dokładnie do obszarów dotkniętych nowotworem, przy zminimalizowaniu toksycznego działania na zdrowe komórki. Co więcej, uzyskany system kontrolowanego uwalniania leków pozwala na utrzymanie odpowiedniego stężenia leków w miejscu nowotworu, co może zwiększyć skuteczność leków oraz jednocześnie zmniejszyć toksyczność dla zdrowych tkanek – wyjaśnia mgr inż.

Absolwentki „architektury krajobrazu” i studenci „architektury” nagrodzeni w branżowych konkursach

Studenci Politechniki Krakowskiej realizują tę charytatywną inicjatywę już od ponad 30 lat spełniając przedświąteczne marzenia podopiecznych ośrodków opiekuńczo-wychowawczych z Krakowa i Małopolski. Przeprowadzają kwestę, przygotowują prezenty, a następnie św. Warto podkreślić, że podczas zeszłorocznej akcji „Mikołajki – Studenci Dzieciom” udało się łącznie uzbierać rekordową sumę ponad 120 tys. Zł przeznaczonych na potrzeby 12 placówek z Małopolski oraz na świąteczne prezenty dla ich podopiecznych. Już wkrótce wystaruje kolejna edycja akcji „Mikołajki – Studenci Dzieciom”. Zachęcamy do śledzenia strony głównej oraz mediów społecznościowych Politechniki Krakowskiej i do włączenia się w tę charytatywą inicjatywę.